0224 222 0 777[email protected]

Serebral Palsi – Doç. Dr. İsmet Yalkın Çamurcu

dr yalkın çamurcu

Doktorlarımızdan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmet Yalkın Çamurcu 12.06.2021 Tarihinde Bursa’da bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde serebral palsili çocuklar ve aileleriyle buluştu. Serebral palside ortopedik tedaviler ile ilgili genel bilgilendirmelerde bulunan Dr. Çamurcu, daha sonra ailelerle birebir görüşerek ve çocukları detaylı muayene ederek çocukların mevcut işlevsel durumlarını değerlendirdi.

Ailelerin en yaygın sorunlarından birinin hastalıkla ilgili bilgi eksiklikleri veya yanlış yönlendirilme olduğunu dile getiren Dr. Çamurcu, serebral palsi ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayarak ailelerin aklındaki soru işaretlerini kaldırmaya yardımcı olduğunu ifade etti.

Genelde skolyoz ve kalça çıkığı ile ilgili sorular sorulurken, birebir ailelerle görüşme ve çocukların detaylı muayenesi ile tedaviden fayda görebilecek çocuklar da tespit edildi. Muayene edilen çocukların arasında serebral palsinin yanı sıra obstetrik palsili ve hemiparezili çocuklar da mevcuttu.

Daha çok serebral palsili çocuğa ulaşmak ve ailelerin daha çok bilinçlenmesi adına her ay düzenli olarak yapılması planlanan bu organizasyonda gönüllü olarak çalışan doktorumuz Doç. Dr. İsmet Yalkın Çamurcu’yla gurur duyuyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz.

Yorum Yapın