turan turan

robotik cerrahi

robotik diz protezi

diz protezi

ortopedi ve travmatoloji
fizik tedavi ve rehabilitasyon
fizik tedavi fizik tedavi robotik cerrahi robotik cerrahi
tr
0224 222 0 777[email protected]

Diz Cerrahisi

Detail about our service

Diz Cerrahisi

Diz ağrısı geçici (akut) veya kronik olabilir ve diz ağrısı nedenlerine bağlı olarak hasta ağrıyı, diz kapağında, diz önünde veya diz arkasında hissedebilir. Ağrının yeri ve şiddeti, diz ağrısı nedenlerine bağlı olarak değişir. Diz ağrısı ile birlikte görülen diğer belirtiler ise dizde şişme ve sertlik, kızarıklık, dokunulduğunda yanma hissi, çıtırdama sesi, kilitlenme ya da dizi tamamen düz hale getirememe gibi şikayetler olabilir.

Dizde ağrı, şişlik, kısıtlılık yapan her türlü hastalık veya zedelenme zamanında ve uygun şekilde tedavi edilmediğinde, ileride eklem kireçlenmesine yol açan kısır döngünün başlamasına neden olabilir. Diz eklem kireçlenmesinde ameliyatsız yaklaşımla uygulanan tedavilere rağmen ağrısı geçmeyen ve günlük hareketleri kısıtlanan kişilere cerrahi tedavi önerilir. Bu aşamada her hastanın durumuna uygun ameliyat seçenekleri gündeme gelir. 

tt
  • Artroskopi (Kapalı eklem cerrahisi
  • Kıkırdak greftleme (Kıkırdak yaması)
  • Sinovektomi (Eklem zarının çıkarılması)
  • Osteotomi (Kemiğin kesilmesi)
  • Artroplasti (Eklem protez cerrahisi)
  • Diz kireçlenmesinde cerrahi tedavi

TURAN&TURAN kemik, kas, eklem sağlığı grubu olarak; bebek ve çocukların doğuştan, gelişimsel veya travmatik kas-iskelet sistemi sorunlarının tanı ve tedavisinde, deneyimli ekibimiz ve modern teknolojik alt yapımız ile hizmetinizdeyiz.

Turan&Turan
Kemik Kas Eklem Sağlığı

Çağrı Merkezi

0224 222 0 777