Müşteri Hizmetleri
  • Whatsapp Üzerinden Ulaşınçevrimiçi
  • Messenger Üzerinden Ulaşınçevrimiçi
Tedavinize Başlayın
  • MR, Röntgen Sonuç ve Sorularınızı İletinKısa sürede dönüş sağlayalım
  • Diz & Kalça Ağrısı TestiTesti çözün sizi bilgilendirelim
tt

om omurga Skolyoz ve Cerrahi tedavisi om omurga Omurga kırığı Tedavisi om omurga Boyun fıtığı Cerrahi tdavisi

TURAN&TURAN

TURAN&TURAN, Ortopedi ve Travmatoloji uzmanları ile

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlarının birlikte çalıştığı,

kemik, kas, eklem sağlığı alanında hizmet veren bir sağlık grubudur. Uzun yıllardır kemik, kas, eklem sağlığına odaklanmanın kazandırdığı deneyim ile hastalarına

modern tedavi seçenekleri sunmaya devam etmektedir.

Om Omurga Cerrahi Merkezi

Om Omurga Cerrahi Merkezi eğitime verdiği önem sayesinde modern tedavi tekniklerini uluslararası düzeyde yakından takip etmekte ve güncel teknikleri dünyayla eş zamanlı uygulamaktadır. Omurganın disk hastalıkları, dar kanal hastalığı, omurga tümörleri, fıtık, instabilite, omurga travmaları gibi konularda hastalarımıza hizmet veriyoruz.

OM Omurga Cerrahi Merkezi

DİSK YIRTILMASI VE BEL FITIĞI

Disk Yırtılması ve Bel Fıtığı

OMURGA EĞRİLİĞİ VE KİFOZ

Omurga Eğriliği ve Kifoz

ÜÇ BOYUTLU TEKNOLOJİ O-ARM

Üç Boyutlu Teknoloji O-arm

Çünkü Om Omurga Cerrahi Merkezi eğitime verdiği önem sayesinde modern tedavi tekniklerini uluslararası düzeyde yakından takip etmekte ve güncel teknikleri dünyayla eş zamanlı uygulamaktadır. Omurganın disk hastalıkları, dar kanal hastalığı, omurga tümörleri, fıtık, instabilite, omurga travmaları gibi konularda hastalarımıza hizmet veriyoruz.

Hangi durumlarda omurga hastalıkları araştırılmalıdır ?

Omurgada ortaya çıkan sorunlar bulundukları bölgeye göre farklı şikayetlere neden olur. Örneğin bel bölgesindeki bir hastalık bel ve bacak ağrısı,bacaklarda uyuşma ve güçsüzlük, dışkılama ve idrar tutma fonksiyonlarında bozukluk,yürüyüş bozukluğu gibi durumlara neden olabilir. Boyun bölgesindeki bir hastalık ise boyun ve kol ağrısı,elde ve kolda uyuşma ve güçsüzlük, elde güç kaybı gibi durumlara neden olabilir.

Om Omurga

Bel_ve_Uyku

Bel ve Uyku

Bel ağrısı ile uyku arasında yakın bir ilişki vardır. Bel ağrısı gece boyunca uykuya dalmayı ve derin uykuyu engellerken aynı zamanda iyi uyuyamamak da ağrının artmasına neden olur. Bu yazımızda sizlere bu döngünün nedenlerini ve döngüyü nasıl kırabileceğinizi anlatacağız.

İpli Skolyoz Ameliyatı

Skolyoz hastalığının tedavisinde ve takibinde kemik olgunluğu önemli bir yer teşkil eder. Kemik olgunluğu ise genellikle leğen kemiğindeki büyüme kıkırdağının kemikleşmesine göre değerlendirilir. Bu büyüme kıkırdağı erken evrede henüz hiç kemikleşmemişken, kemiğin olgunlaşması ile birlikte kemikleşir ve son evrede tamamen kaybolup kemik dokuya dönüşür.

bel ağrısı

Bel ve Sırt Ağrılarınızın Sebebi

Duruş, ayakta dururken, otururken veya uzanırken vücudumuzu tuttuğumuz pozisyondur. İyi bir duruş, yer çekimine karşı minimum kas kuvveti harcayarak pozisyonumuzu korumamızı sağlar. Sağlıklı bir insan duruşunu korumak için özel bir çaba sarf etmez. Kaslarımız bunu bizim için yapar ve bunun hakkında düşünmemize bile gerek kalmaz. 

bel ağrısı

Yolculuklarınızda Bel Ağrısını Azaltmak

Bel ağrınız olduğunda, sadece bir saat araba kullanmak bile çok zor olabilir. Aşağıdaki tavsiyelerimizle bir sonraki yolculuğunuzu daha rahat geçirmenizi amaçlıyoruz. Yazımızda yol arkadaşlarınız için de birkaç tavsiyeye yer verdik. İşte uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem:

Kemik_Erimesine

Kemik Erimesine Bağlı Omurga Kırıkları

Özellikle orta yaş ve üzerindeki kadınlarda herhangi bir çarpma, vurma, düşme olmadan ortaya çıkan bel ağrılarının altında yatan sebep bir omurga kırığı olabilir. Bu yaş grubunda, özellikle menopoz sonrasında kemik erimesi (Osteoporoz) ile birlikte kemik yoğunluğunun azalması günlük aktiviteler sırasında kırık gelişmesine neden olabilmektedir.

yük kaldırma

Yük Kaldırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günlük yaşantımızda ve iş hayatında ağır yük kaldırmak zorunda kalabiliyoruz. Peki kaçımız farkında bile olmadan yaptığımız bu eylemi doğru teknikleri kullanarak gerçekleştiriyoruz? Pek çoğumuz ağırlık kaldırırken bunu güvenli şekilde yaptığımızı düşünürüz. En yaygın olarak bilinen kural dizüstü çökerek yükü kaldırmaktır. Ancak çoğu zaman bu da yeterli olmamaktadır.

icon-1-1.png

Turan&Turan
Kemik Kas Eklem Sağlığı

Çağrı Merkezi

0224 222 0 777