turan turan

robotik cerrahi

robotik diz protezi

diz protezi

ortopedi ve travmatoloji
fizik tedavi ve rehabilitasyon
fizik tedavi fizik tedavi robotik cerrahi robotik cerrahi
tr
0224 222 0 777[email protected]

Bakteriyofaj Tedavisi

Detail about our service
hizmetlerimiz_bakteriyofaz-tedavisi

Bakteriyofaj Tedavisi

Bakteriyofajlar, bakterilere özgü olan ve onlara tutunup öldürerek ortamdan temizleyen virüs türüdür, yani bakteriyofajlar insanda hastalığa neden olmayan, aksine hastalık ile savaşmamıza yardımcı olurlar. Aslında bakterilere karşı savaşan fajlar, bakterilerin neden olduğu birçok hastalığa ve enfeksiyona karşı kullanılabilecek güçlü bir silahtır.

Özellikle antibiyotiklere karşı gelişen direnç nedeniyle antibiyotik tedavisi yetersiz kalmaya başlayınca, bakteriyofaj tedavisi önemini tekrar ortaya koymuştur. Bakteriyofaj tedavisi enfeksiyona neden olan bakterileri vücuttan temizlemek için uygulanır. Hastada enfeksiyon oluşturan bakteri türüne karşı, laboratuvar ortamında özel olarak bakteriyofaj üretilir ve enfeksiyon bölgesine uygulanır.

 

Bakteriyofaj tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İlgili web sitemizi ziyaret etmek için tıklayınız.

TURAN&TURAN kemik, kas, eklem sağlığı grubu olarak, diyabetik ayak yaraları, ortopedik implant enfeksiyonları, osteomiyelit (kemik enfeksiyonu) gibi durumlarda ve özellikle uzun süredir geçmeyen, antibiyotiğe dirençli enfeksiyonlarda uyguladığımız Bakteriyofaj Tedavisi ile, hastalarımızın hizmetindeyiz.

Turan&Turan
Kemik Kas Eklem Sağlığı

Çağrı Merkezi

0224 222 0 777